Kaip reikėtų išsirinkti lauko baldus?

Šiltuoju metų laiku tikriausiai vienas maloniausių dalykų yra išeiti į lauką, atsisėsti terasoje ir mėgautis oru. Tinkamai įrengtoje terasoje galima valgyti, mėgautis puodeliu kavos, skaityti knygą ar tiesiog mėgautis laisvu laiku. Tačiau jos ne visada yra tokios erdvios, kad būtų galima suplanuoti skirtingas erdves. Tad šiame straipsnyje ir papasakosime, kaip reikėtų išsirinkti lauko baldus, kad būtų patogu ne tik poilsiauti, bet jei reikia, įsikurti darbo vietą.

Ką svarbu žinoti, prieš įsigyjant lauko baldus?

Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad išsirinkti tokius baldus yra labai paprasta. Tačiau labai didelė tikimybė, kad pradedant juos rinktis iš karto pasimesite, nes didelė pasiūla tikrai gali susukti galvą. Tad dar prieš renkantis verta apgalvoti keletą dalykų:

  • Iš karto reikėtų įsivertinti, kokią erdvę norite sukurti terasoje. Ar ji bus skirta vien tik poilsiui, ar kartais joje norėsite papietauti ar pavakarieniauti ir panašiai. Pagal tai galima nuspręsti, kokie maždaug baldai turėtų būti joje.
  • Kadangi juos galima rinktis iš labai daug variantų, todėl iš karto verta nuspręsti, kokį maždaug biudžetą galite jiems skirti. Nes kaip ir pasirinkimas yra didelis, taip ir kainos gali skirtis kardinaliai.
  • Verta pagalvoti ir apie tai, kaip juos laikysite šaltuoju metų sezonu. Jeigu juos galėsite sunešti kažkur po stogu, kur jie negautų tiesioginės drėgmės – puiku. Tačiau ne visada tokios sąlygos yra. Jeigu jų neturite, verta iš karto pasirūpinti ir jų apsauga.

Svarbu ne tik grožis, bet ir patvarumas

Tikrai neretas daro klaidą ir lauko baldus renkasi pagal grožį, visiškai nekreipdamas dėmesio į jų kokybę. Tačiau šis aspektas yra labai svarbus, nes tokie baldai būna lauke, juos veikia įvairios oro sąlygos, todėl būtent jie turi pasižymėti itin aukšta kokybe. Tačiau ne vien tik į pačius baldus reikėtų kreipti dėmesį. Ne ką mažiau reikėtų atsižvelgti ir į jų priedus, tokius kaip pagalvėlės ar minkštos sėdimosios dalys. Kadangi jos didžiąją laiko dalį praleis lauke, tai jų medžiaga kaip įmanoma labiau turėtų būti atspari drėgmei. Tuo labiau, kad ant jos bus dažnai sėdima, geriami įvairūs gėrimai, tad jei netyčia išsipiltų, būtų puiku, kad jį būtų paprasta nuvalyti ir jis neįsigertų. Todėl lauko baldai neturėtų būti renkamiesi pagal kainą. Labai tikėtina, kad išsirinktas pats pigiausias variantas netarnaus ilgai ir jau po kelių sezonų ar net vieno, jį reikės keisti.

Koks baldas turėtų būti kiekvienoje terasoje?

Tikriausiai daugeliui terasa asocijuojasi su poilsiu, kurioje galima pailsėti nuo sunkios darbo dienos. Tad norint patogiai atsisėsti, reikia patogaus baldo. Tam puikiai tinka supamas krėslas. Jame galėsite ne tik paskaityti knygą lengvai linguojant bet ir prisnūsti. Todėl jei tik yra laisvos vietos terasoje, toks lauko baldas yra privalomas.