Ką dera žinoti apie gelinį laką?

Šiandien manikiūras yra neatsiejama kone kiekvienos moters įvaizdžio detalė. Įvairiausios naujausios technologijos leidžia džiaugtis vis kokybiškesniu ir akį džiuginančiu manikiūru. Kaip teigia Grioziobaze.lt nagų puoselėjimo specialistai, gelinis lakas šiandien yra viena labiausiai aptariamų temų, kai tik kalba pasisuka apie manikiūrą.

Pradėsime nuo mitų apie gelinį laką. Manoma, kad geliniai lakai yra kenksmingi ir žalojantys nagų plokštelę. Na, pirmieji gaminiai gal ir turėjo šiokį tokį nepageidaujamą poveikį. Tačiau šiandien tai skamba tiesiog absurdiškai. Moterys, kurios pačios lakuoja geliniu laku ne visada tai atlieka kvalifikuotai ir remiasi tik žiniomis, kurias rado GOOGLE paieškoje. Pasitikėkite profesionalais. Juolab, kad gelinis lakavimas yra ilgalaikė procedūra. Tad jūsų piniginė tikrai nebus nuskriausta. O išgirsta profesionali nuomonė panaikins bet kokius nuogąstavimus dėl tokios grožio procedūros žalos.

Neatsiejama  gelinio lakavimo dalis – UV lempos. Grožio salonuose gelinio lako stingimui yra naudojamos 3 tipų UV lempos: tradicinės, LED ir hibridinės. Gelinio lako sudėtyje yra fotoiniciatoriai.  Jie  suaktyvina kitas molekules ir paverčia skystą gelį į tvirtą plastiką. Nagų lako  gamintojai sukuria specialius fotoiniciatorius, kurie idealiai reaguoja tik į jų pačių sukurtų lempų spinduliuojamą ultravioletinių bangų ilgį. O tam, kad pasiektumėte idealų rezultatą, dera naudoti  tos pačios firmos ir gelinius lakus, ir lempą. Na, manikiūro speciastai tokius dalykus tikrai gerai išmano.

Labai dažnai manikiūrininkams tenka išgirsti klausimą – ar UV lempos yra saugios? UV lempos jau daugiau nei 30 metų buvo ir yra saugiai naudojamos grožio salonuose. Mes juk visi daug laiko praleidžiame gryname ore ir mėgaujamės UV spindulių voniomis. Tuo tarpu salonuose naudojamų lempų poveikis yra labai trumpas. Tad manyti, jog tai sukels kokias nors odos ligas, tikrai būtų neprotinga. Spindulių srautas, kurį gauname iš UV lempų atitinka papildomas 1,5 – 2,7min būvimo saulėje arba papildomas 10-20 min būvimo kieme vieną kartą savaitėje. Taigi, skaičiai kalba patys už save.

Antras gana svarbus klausimas moterims – kiek saugi yra paties gelinio lako sudėtis? Gerai žinomos  pasaulio kompanijos, gaminančios priemones nagams, skiria didelius finansinius resursus jų gamybai, tyrimams ir tobulinimui. Tokios investicijos leidžia užtikrinti gelinio lako draugiškumą nagams. Galiausiai atminkite – lakuojant nagus geliniu laku retai ar tik tam tikromis progomis didelės rizikos sveikatai nesukelsite. O šiandien įsigyti tikrai kokybiškus gelinio lako rinkinius – vieni niekai.