KĄ DARYTI, JEI NAMUOSE TURITE LIGONĮ AR MAŽAMETĮ VAIKĄ, KURIAM REIKALINGA NUOLATINĖ PRIEŽIŪRA?

Jeigu namuose turite ligonį arba mažametį vaiką, kuriam reikalinga nuolatinė priežiūra, o pats jos dėl savo užimtumo negalite garantuoti, informaciją apie tai, kas gali jums suteikti pagalbą, patars internetinė agentūra: Paslaugos24, kuri veikia visą parą.

Kokios yra specialiosios socialinės paslaugos ir kam jos gali būti skiriamos?

Specialiosios socialinės paslaugos yra teikiamos kaip socialinė priežiūra ir kaip socialinė globa. Socialinę priežiūrą sudaro kelių paslaugų kompleksas šeimai ar vienam asmeniui. Tačiau ši pagalba nereikalauja nuolatinės atitinkamos srities specialistų priežiūros. Šios paslaugos teikimo dažnis tiesiogiai priklauso nuo ją gaunančio asmens poreikio. Ja siekiama atstatyti socialiai prižiūrimo asmens ar jų grupės sugebėjimą veikti savarankiškai.

O asmens socialinės globos paslaugos teikiamos sergančiųjų namuose, siekiant garantuoti slaugos prieinamumą ir jos tęstinumą namų sąlygomis. Šios rūšies paslaugą teikiantis slaugytojas gali suleisti vaistus, prijungti lašelinę, perrišti žaizdas, atlikti pragulų profilaktiką, paimti laboratoriniams tyrimams kraują, šlapimą ir kt. Be to, slaugytoją į namus galima užsakyti ir privačiai, nes daug yra specialistų, kurie noriai ieško papildomo uždarbio.

Ką daryti, jei vaiko nepriima į darželį, o abiem tėvams reikia eiti į darbą?

Jei nėra sąlygų mažylį vesti į vaikų darželį, jam galima pasamdyti auklę, kuri jūsų atžalą prižiūrės namuose kol jūs būsite darbe ar užimti kitais svarbiais reikalais. Patyrusi ir puikiai savo darbą išmananti auklė yra labai puikus sprendimas, nes būdami su ja jūsų vaikai ir toliau išliks jaukioje ir saugioje jiems namų aplinkoje. O auklę rasti nebus sudėtinga, nes informaciją apie vaikų priežiūros namų aplinkoje paslaugą visada rasite internete.

Kokius klausimus derėtų užduoti auklei, kurią planuojate pasamdyti prižiūrėti jūsų vaikus?

Jeigu jau suradote auklę, kuri sutinka prižiūrėti jūsiškius vaikus, būtinai pamėginkite kuo daugiau apie ją sužinoti. Apsispręsti jums padėtų tokie klausimai: Kodėl nusprendėte dirbti aukle? Kokia jūsų darbinė patirtis? Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausia vaiko priežiūroje? Aišku, pirmiausiai reikėtų atidžiai susipažinti su būsimos jūsų vaikų auklės asmens dokumentais, pažymėjimu, liudijančiu jos gebėjimą suteikti pirmąją pagalbą. Būtų puiku gauti ir rekomendacinį raštą iš ankstesnių darbdavių.