IKI KADA GERIAUSIA ATLIKTI LAZERINĘ REGOS KOREKCIJĄ?

Sulaukus penkiasdešimties metų, dėl senėjimo proceso gali atsirasti geltonosios dėmės (makulos) sutrikimas, dėl kurio pablogėja, o kartais net dingsta regėjimas. Pagrindiniai šio negalavimo simptomai – vaizdo liejimasis, jo ryškumo praradimas. Iki šešiasdešimtojo gimtadienio padidėja glaukomos ir kataraktos rizika. Todėl regos korekcijai geriausia rinktis kuo ankstesnį amžiaus tarpsnį.

Nuo kada pradeda reikštis akių senėjimo procesas?

Maždaug 40-45-aisiais gyvenimo metais ima mažėti akių lęšiukų elastingumas, jų gebėjimas kaitalioti laužiamąją gebą, kuri leidžia aiškiai regėti įvairiais atstumais nutolusius daiktus. Tada pasidaro sunku skaityti smulkaus šrifto tekstą, dirbti tokius darbus, kai tenka į darbo objektą žiūrėti iš arti. Tai vadinama toliaregyste.

Tuo tarpu, metams bėgant, dėl akių senėjimo kinta ir trumparegių, kurie prastai matė tolumoje esančius objektus, tačiau gerai matė iš artimo atstumo, regėjimo savybės. Slenkant metams, akies lęšiukas standėja, tad regėti ir artimus daiktus darosi vis sunkiau. O tada prireikia net dviejų skirtingos paskirties akinių, vienų – žiūrėti į tolį, kitų – stebėti artimus daiktus.

Kokią naudą duoda savalaikė regos korekcijos procedūra?

Jei laiku bus atlikta lazerinė regos korekcija, tada pavyks išvengti su senėjimu susietų regos sutrikimų. Šios procedūros dėka ryškiai sumažinama iškilusi gero matymo į tolį ir tuo pačiu metu iš arti problema. Po jos pacientui nebereikės vargti kaitaliojant akinius su skirtingomis (pliusinėmis ir minusinėmis) dioptrijomis.

Akių klinika „Regos Centras“ praneša, jog joje dirbantys oftalmologijos specialistai turi sukaupę ilgametę darbo patirtį ir regos korekcijos lazeriu procedūroms naudoja pačią naujausią aparatūrą, todėl dirba nepriekaištingai ir laukia pacientų, atvykstančių iš visos Lietuvos.

Kodėl siūloma regos korekcijos procedūrą atlikti kuo ankstesniame amžiuje?

Medicininių tyrimų dėka nustatyta, jog senstant praktiškai niekam neįmanoma išvengti amžinės toliaregystės. Tai reiškia, kad, norint kuo ilgesnį laiką pasidžiaugti geru regėjimu tiek į tolį, tiek iš arti, verta lazerinę regos korekciją atlikti kuo anksčiau. Pavyzdžiui, tie asmenys, kuriems ši procedūra buvo atlikta, sulaukus dvidešimties metų, geru regėjimu gali džiaugtis kur kas ilgiau nei tie, kurie šiam žingsniui ryžosi sulaukę keturiasdešimties. Tačiau abiem atvejais pacientams ilgai nebereikės nešioti akinių ir kontaktinių lęšių.