IKAR lauko dienos

UAB “Ikarai” tyrimai ir bandymai neapsiriboja tik komandos aibe nuolat atliekamų tyrimų, bandymų procesų bendrovės laboratorijose ir laukuose. Bendrovė turi dar viena puoselėjamą tradiciją ir visų šių procesų dalį – lauko dienas su ūkininkais. Kas tai?

Lauko dienų metu dešimtys ūkininkų, suvažiavę į tam tikrus ūkius, turi galimybę drauge su UAB “Ikarai” komanda  atlikti įvairius bandymus. Šių bandymų metu dažniausiai testuojama visa naudojamų produktų sistema visos vegetacijos metu papildomiems tręšimams atlikti. Tokios dienos leidžia ūkininkams pamatyti galimus tiesioginius trąšų poveikius, pokyčius ir vertes, trąšų poveikį augalams. Tokių suvažiavimų metu atsiranda galimybė ne tik edukuoti, bet kartu ir priimti galutinį vartotoją į IKAR gimstančių produktų procesų grandinę. Lauko dienos suteikia galimybę pamatyti trąšų poveikį augalams, sužinoti kaip tiksliai ir kodėl vienos ar kitos trąšos veikia augalus.

Bendrystė, kuri kuria

IKAR labai vertina ir džiaugiuosi lauko dienų su ūkininkais tradicija, vykstančia iš metų į metus, kasmet Lietuvos skirtinguose regionuose vis suburiant ūkininkus 1-2 dienoms. Šių dienų metu įmonė turi galimybę pasidalinti atradimais ir išgirsti savo galutinį produkto vartotoją, o ūkininkai turi galimybę ne tik susipažinti su naujovėmis ir jų svarba kasdienėse ūkio veiklose, užduoti savo klausimus įmonės profesionalams, bet ir pabūti bendraminčių rate.

Lauko dienos suteikia galimybę gyvam ryšiui, kurio, technologijų kupiname pasaulyje tik mažėja. Stovint tame pačiame lauke, į tuos pačius iššūkius ir sprendinius viena kryptimi pažvelgti gerokai lengviau. Komandos sukaupta patirtis dažniausiai atsako į atsivežtus klausimus, o atskleistos IKAR trąšų kuriamos vertės, pamatomos gyvai – tampa ne tik atsakymais, bet ir atsivežtų iššūkių sprendimais.

Rezultatas visada akivaizdus?

Rezultatai, matomi laukuose, įrodo, kad IKAR skystos trąšos ir sudėliota jų naudojimo technologija –  būtinas maistinių medžiagų šaltinis augalams, leidžiantis pasiekti gausų derlių ūkyje. IKAR trąšos kuriamos įvertinant klimato, dirvos ir auginamų kultūrų ypatybes teritorijose, kuriose jos bus naudojamos. Trąšų gamybai naudojamos  aukščiausios rūšies žaliavos, kurios užtikrina aukštą trąšų koncentraciją. Rezultatai, matomi laukuose, parodo IKAR skystų trąšų efektyvumą ne žodžiais, o veiksmais. Ypač ši vertė pasimato tuose eksperimentų laukuose, kur apskritai buvo svarstoma ar nereikia persėti. Laukuose, kuriuose situacija atrodytų gana nebloga, IKAR technologai visuomet prašo palikti lauko dalį be IKAR technologijų, kad būtų galima plika akimi įvertinti skirtumą. Gal kartais iš pirmos pažiūros skirtumas gali pasirodyti ir nereikšmingas, bet išrovus ir įvertinus augalą – jis tampa akivaizdus.