Baudos už greitį: priežastys, kodėl jis viršijamas

Baudos už greitį turbūt yra viena iš skaudžiausių temų vairuotojams. Retas, kuris tokios baudos nėra gavęs. Vieniems tai gali atsieiti tik įspėjimu, o kitiems net pinigine bauda. Ypač nukenčia tie, kurie per trumpą laiko tarpą yra tokią baudą gavę net kelis kartus. Tada toks pažeidimas atsieina gana brangiai. Tad, kokios yra priežastys, dėl kurių yra viršijamas numatytas greitis, pasiaiškinsime šiame straipsnyje.

Skubėjimas

Turbūt dažniausiai pasitaikanti situacija, dėl kurios sulaukiame baudos už greitį. Skubėjimas gali sukelti ne tik didelį stresą, bet ir smarkiai smogti per piniginę. O skubėti galima bet kur, į darbą, pasiimti vaiko iš darželio, lėkti į susitikimą, į filmą ir dar į daugelį kitų vietų. Puiku, jei yra žinoma, kurioje vietoje yra matuojamas greitis. Bet jei kelyje sutiksime trikojį greičio matuoklį, vargu ar bus galima suspėti sumažinti greitį ir taip išvengti baudos. Daugiau informacijos Reidasofficial.lt

Neapdairumas arba neatidumas

Gan dažnai tokios baudos yra sulaukiamos tada, kai yra važiuojama naujais keliais ir ne visada pastebimas ženklas, kuris liepia mažinti greitį. Nepamačius tokio ženklo ir pareigūnams, ar greičio matuoklio aparatams fiksuojant didesnį greitį galima sulaukti netikėtos baudos. Puiku, jeigu prieš jus yra gan nemaža mašinų eilė, kuri juda gan lėtai, o jūs neturite progos jų aplenkti. Tada ir nepastebėjus tokio ženklo baudos galima išvengti. Bet jei kelyje esate vienas, vargu ar pavyks nuo to pabėgti.

Bandymas pasirodyti

Gal tai yra retesnis atvejis, bet jis tikrai yra įmanomas. Ypač tai galioja jaunimui, kuris tikrai mėgsta greitį. O jei dar susirenka draugų kompanija, joje yra kelios mašinos, tai bandymas paspausti greičio pedalą, aplenkti kitų draugų mašiną ir taip netikėtai viršyti greitį visada yra įmanoma. Gerai, jei nustatytas leistinas greitis yra viršijamas keliais kilometrais, bet dažniausiai tokiose situacijose jis yra viršijamas žymiai daugiau.

Neblaivumas

Tai turbūt yra pats pavojingiausias vairavimas ne tik pačiam vairuotojui, bet ir kitiems eismo dalyviams. Toks vairuotojas, net tik gali viršyti greitį ir tai turbūt būtų mažiausia problema, bet ir sužeisti aplinkinius, kurie pasimaišys jo kelyje. Sustabdžius tokį vairuotoją, jis ne tik gaus baudą, bet ir jam bus atimta teisė vairuoti transporto priemonę ir tikėtina, kad bus patrauktas baudžiamajai atsakomybei.