Apsilankykite Barbershop Vilniuje:
Įmonė: RG Male Image Barber Shop
Adresas: Aukštaičių g. 7, Vilnius, 11341 Vilniaus m. sav.
Phone: (0-609) 43588
Internetinė svetainė: https://www.rgmaleimage.lt/
Plačiau apie Barbershopus:
Barbershop kultūra, kuri šiandien siejama su stilingais vyriškais kirpimais, kruopščiai formuojamomis barzdomis ir draugiška atmosfera, turi ilgą ir įdomią istoriją. Tai ne tik vieta, kurioje vyrai tvarko savo išvaizdą – barzdaskučių (angl. barber) amatas šimtmečiais buvo neatsiejama bendruomenės gyvenimo dalis. Pažvelkime, kaip keitėsi barbershop tradicijos ir kokią reikšmę jos turi šiandien.
Senovės barbershop šaknys
Vyrų kirpimo ir barzdų tvarkymo tradicijos siekia senovės civilizacijas. Manoma, kad pirmieji barzdaskučiai atsirado dar Egipte ir Mesopotamijoje apie 5000 m. pr. Kr. Senovės Egipte barzdos turėjo didelę simbolinę reikšmę – faraonai dažnai nešiojo dirbtines barzdas kaip galios simbolį. Tačiau kasdienėje aplinkoje vyrai dažnai skusdavo galvas ir barzdas, o tam naudodavo varinius ar bronzinius peiliukus.
Senovės Graikijoje ir Romoje barzdaskučiai buvo ne tik kirpėjai, bet ir socialinio gyvenimo dalis. Romos imperijoje barbershopai (tuomet vadinti tonstrina) buvo populiarios susibūrimo vietos, kur vyrai aptardavo naujienas, politiką ir verslą.
Viduramžiai: barbershop kaip gydytojo kabinetas
Viduramžiais barzdaskučių profesija apėmė daugiau nei tik kirpimą. Tuo metu jie atliko ir tam tikras medicinines procedūras, tokias kaip kraujo nuleidimas, dantų traukimas ar net paprastos chirurginės operacijos. Būtent iš šio laikotarpio kilo ikoniškas barbershop stulpas su raudona, balta ir mėlyna spiralėmis – jis simbolizavo kraują (raudona), tvarsčius (balta) ir venas (mėlyna).
XIX a. pabaigoje medicina pradėjo atskirti gydytojų ir barzdaskučių profesijas, tad kirpėjai ėmė fokusuotis tik į vyrų išvaizdos tvarkymą, taip formuodami modernią barbershop kultūrą.
Barbershop atgimimas XX a. ir šių dienų tendencijos
XX a. pradžioje barbershopai tapo neatsiejama vyrų bendruomenės dalimi, ypač Amerikoje. Juose vyrai ne tik kirpdavosi, bet ir bendraudavo, diskutuodavo apie kasdienius įvykius. Tačiau septintajame dešimtmetyje, populiarėjant unisex grožio salonams, tradiciniai barbershopai prarado populiarumą.
Tik XXI a. prasidėjo barbershop atgimimas, kai vis daugiau vyrų vėl ėmė vertinti klasikinį, vyrišką kirpimo stilių ir dėmesį barzdos priežiūrai. Šiuolaikiniai barbershopai dažnai jungia senovines tradicijas su moderniu stiliumi – jie siūlo ne tik preciziškai atliktus kirpimus, bet ir barzdų formavimą, prabangias skutimosi paslaugas bei išskirtinius produktus vyrų priežiūrai.