Iliustracija – pexels.com
Motociklininko apranga – tai ne tik stiliaus išraiška, bet ir gyvybiškai svarbi apsauga kelyje. Itin svarbu įsitikinti, kad pasirinkta apranga atitinka visus būtinus saugumo standartus.
Kodėl tai yra būtina? Kadangi standartų neatitinkanti apranga – kelia pavojų žmogaus gyvybei. Tikrai taip. Juk ir moto šalmai, ir avalynė, ir net pirštinės yra kuriamos iš specialios medžiagos ir laikantis labai griežtų reikalavimų.
Plačiau apie juos pasakoja motociklininkų aprangą parduodantis Kasparas.
Ieškokite sertifikatų
Pirmiausia gera apranga visada yra sertifikuota. ECE 22.05 yra vienas iš labiausiai paplitusių ir pripažintų šalmų saugumo standartų Europoje. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas šalmas turi šį sertifikatą. „Šis standartas užtikrina, kad šalmas yra sukurtas ir išbandytas pagal griežtas Europos ekonomikos komisijos nustatytas normas. Šalmai, kurie turi šį sertifikatą, yra patikrinti įvairių bandymų (įskaitant smūgio, įsiskverbimo ir kiti…) taip siekiant įvertinti jų gebėjimą apsaugoti galvą. Galiausiai, ECE 22.05 yra plačiai pripažintas daugelio šalių, todėl galite būti tikri, kad pasirinktas šalmas atitinka tarptautinius saugumo reikalavimus“,- teigia Kasparas.
Kaip patikrinti, ar šalmas turi ECE 22.05 sertifikatą? Ant šalmo vidinės dalies ar etiketės turėtų būti matomas ECE 22.05 ženklas. Dauguma gamintojų savo produktų puslapiuose pateikia išsamią informaciją apie sertifikatus. Jei abejojate – kreipkitės į motociklų aprangos parduotuvės specialistą.
„Šiuo metu galioja ECE 22.06 standartas, tačiau šalmai, atitinkantys ECE 22.05, taip pat yra saugūs. Be ECE 22.05 – gali būti ir kitų saugumo sertifikatų, tokių kaip DOT (JAV) ar SNI (Indonezija). Net ir turint sertifikatą, žinoma, šalmas turi būti tinkamai parinktas ir prigludęs prie galvos, kad būtų užtikrinta maksimali apsauga“,- priduria Kasparas.
Moto šalmai taip pat turi šiuos sertifikatus, kurie irgi patvirtina jų kokybę:
- CE ženklas rodo, kad gaminys atitinka Europos Sąjungos saugos, sveikatos ir vartotojų apsaugos reikalavimus.
- SNI (Standar Nasional Indonesia) aktualus tokiu atveju, jeigu perkate aprangą iš Azijos šalių.
- DOT (Department of Transportation) ženklas rodo, kad šalmas atitinka JAV transporto departamento saugumo reikalavimus.
Patikrinkite siūles ir medžiagas
Kasparas teigia, kad renkantis aprangą – būtina apžiūrėti siūles bei medžiagas, kurios parodo gaminio kokybę. „Įsitikinkite, kad siūlės yra tvirtos ir lygios, be išsikišusių siūlų ar kitų defektų. Siūlių kokybė motociklininko aprangoje – svarbus saugumo aspektas“,- pasakoja jis.
Pasirinkite aprangą pagamintą iš aukštos kokybės, patvarių medžiagų, kurios yra atsparios dilimui ir įbrėžimams. Įsitikinkite, kad apsauginiai elementai (kelių, alkūnių, pečių) yra tvirtai pritvirtinti ir pagaminti iš kokybiškų medžiagų.
Perskaitykite etiketes ir instrukcijas
Išsirinkus aprangą – būtinai sužinokite, kaip tinkamai ją prižiūrėti, kad pastaroji ilgiau išlaikytų savo savybes. Tai užtikrins jos ilgaamžiškumą bei kokybę. Taip pat būtina tinkamo dydžio apranga. Tinkamas dydis užtikrina ne tik komfortą, bet ir efektyvią apsaugą. Per maža apranga gali suvaržyti judesius, būti nepatogi ir netgi sukelti diskomfortą važiuojant. Per didelė apranga gali nesilaikyti kūno kontūrų avarijos metu, todėl sumažėja jos apsauginės funkcijos.
„Prieš pirkdami aprangą – kruopščiai išmatuokite savo kūno apimtis pagal gamintojo pateiktas instrukcijas. Kiekvieno gamintojo dydžių lentelės gali šiek tiek skirtis, todėl visada atidžiai jas peržiūrėkite. Jei yra galimybė – apsivilkite aprangą parduotuvėje ir įvertinkite, ar ji patogi. Judėkite, sėskite – apranga turi leisti laisvai judėti, bet ne būti per laisva“,- pataria specialistas.
Tinkamai pasirinkta motociklininko apranga yra investicija į jūsų saugumą. Nesigailėkite išleidę šiek tiek daugiau pinigų už kokybišką ir patogią aprangą.