LT

Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje

ŽOLINĖ – ŽEMĖS DIEVO ŠVENTĖ

Rugpjūčio 12 d. Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje kvietė į Žolinę. Žolininkė iš Mažeikių Jadvyga Balvočiūtė pasakojo apie įvairių žolelių naudą mūsų organizmui, vaišino žolelių arbata.
Po renginio buvo galima įsigyti arbatžolių, o žolininkė Jadvyga negailėjo patarimų.
Žolinė, pasak šviesaus atminimo Tėvo Stanislovo, yra žemės Dievo šventė, kuomet žmogus pamato, kaip jo darbas duoda rezultatų, jo sodas subrandina vaisių, miškai atveria savo gėrybių kraites. Tada atsiranda gamtos, žemės ir žmonių santarvė.

Žemaitės memorialinio muziejaus inf.

Renginių Bukantėje akimirkos

Liepos 29-osios vakare, po vasaros darbų, Žemaitės memorialinis muziejus kvietė į Šateikių kultūros centro Narvaišių filialo dramos būrelio „Saviške“ spektaklį pagal Edmundo Untulio komediją „Čerauninkės eksperimėnts“.
Susirinkusieji nesigailėjo atvykę, nes juoko ir geros nuotaikos užteko ilgam. Po spektaklio niekas neskubėjo namo, nes tik čia, Bukantėje, galima pajusti tikrąjį gamtos grožį. Atitrūkus nuo darbų, norisi kuo ilgiau pabūti autentiškoje aplinkoje.
*****
„...ir netrukus buvo iškeltos karalaitės ir balto vilko vestuvės. Į vestuves suvažiavo svečių iš devynių šalių. Visi taip šauniai linksminosi, kad laukai ir girios skambėjo, kalnai dundėjo“ (ištrauka iš lietuvių liaudies pasakos „Baltas vilkas“)
Kas nenorėtų grįžti į vaikystę ir, susirangęs šalia mamos, klausytis jos sekamos pasakos?
Rugpjūčio 3 dieną Žemaitės memorialinis muziejus kvietė grįžti į vaikystę: prisiminti seniai skaitytas pasakas, jas pasekti ar paskaityti iš savo mėgstamos knygos. Vaikai šiltai glaudėsi prie mamų ir įdėmiai klausėsi jų sekamų pasakų.
Vėliau visi vaišinosi arbata. Mamos viena kitos klausinėjo, ar dar skaito vaikams prieš miegą pasakas? Atsakymų buvo įvairių, bet visos pritarė: užaugęs su pasakų knyga, žmogus į pasaulį žvelgia kitomis akimis.

Žemaitės memorialinio muziejaus inf.

ATVIRŲ DURŲ DIENA BUKANTĖJE