LT

Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje

ATVIRŲ DURŲ DIENA BUKANTĖJE

Žemaičių dailės muziejus gavo Lietuvos finansų ministerijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros pasiūlymą dalyvauti Europos Komisijos organizuotame konkurse „Europa mano regione“. Šis projektas sumanytas minint Europos dieną, kuri švenčiama gegužės 9-ąją, organizuojant Atvirų durų dienas visose ES šalyse.
Šiemet Atvirų durų dienoms įgyvendinti pasirinktas Bukantės dvarelis. Žemaitės memorialinis muziejus – retas gintaro inkliuzas Europos kultūros žemėlapyje. Jis atspindi unikalią Žemaitijos kultūrinio palikimo įvairovę. Tik čia pajausite žemaičių tarmės grožį, kuris dainuote išdainuotas rašytojos Žemaitės kūryboje, išklausysite medžio sakmes, įrantytas Godelių kaimo dievdirbio Stanislovo Riaubos pasaulinės kultūros šedevruose. Tik čia atsiveria šimtmečiais puoselėtas ir saugotas sakralinis žemaičių palikimas, tik čia sodriausiai atsiskleidžia Žemaitijos pievose surinktų vaistažolių aromatas, tik čia skaniausias tradicinis varškės sūris ir kastinys, kurių gaminimo paslaptis sužinosite atvykę į Bukantės dvarelį.

ATVELYKIO LINKSMYBĖS

Saulėtą sekmadienio popietę Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje kvietė į Atvelykio šventę.
Muziejaus kiemelyje mažieji iš Šateikių vaikų dienos centro su vadove Laura Grudikiene, Platelių klubo „Pelėdžiukai“ vaikai su vadove Aušra Viliene, Šateikių klubo „Mozaika“ nariai linksmai leido laiką: rideno margučius, žaidė liaudiškus žaidimus, minė mįsles. O Šateikių vaikų dienos centro vadovės keturkojė augintinė Tina šventei suteikė papildomų teigiamų emocijų.
Susėdę prie arbatos puodelio, visi nutarė, kam atiteks gražiausiai numarginto kiaušinio prizas. Jis skirtas plateliškiams.
Ilgai Bukantėje skambėjo velykinės dainos ir vaikų juokas – niekas neskubėjo namo. Juk Atvelykis – vaikų šventė, be to, paskutinė pavasario šventė prieš didįjį darbymetį.

BUKANTĖJE – VELYKINĖ POPIETĖ

Kovo 19 dieną Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje kvietė į edukacinį užsiėmimą „Pasitinkant Velykas“.
Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos dailės mokytoja Alma Vilnienė mokė daryti velykines dekoracijas.
Šateikių bibliotekos „Mozaikos“ klubo vaikai su vadove Margarita Gedviliene ir moksleivių mamomis smagiai triūsė, darydami velykinius papuošimus. Užbaigę darbus ir susėdę prie arbatos puodelio, prisiminė Velykų tradicijas, palinkėjo vieni kitiems gražių švenčių. Nešini savo pačių padarytomis velykinėmis dekoracijomis, išskubėjo namo.
Kovo 19 dieną Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje kvietė į edukacinį užsiėmimą „Pasitinkant Velykas“.
Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos dailės mokytoja Alma Vilnienė mokė daryti velykines dekoracijas.
Šateikių bibliotekos „Mozaikos“ klubo vaikai su vadove Margarita Gedviliene ir moksleivių mamomis smagiai triūsė, darydami velykinius papuošimus. Užbaigę darbus ir susėdę prie arbatos puodelio, prisiminė Velykų tradicijas, palinkėjo vieni kitiems gražių švenčių. Nešini savo pačių padarytomis velykinėmis dekoracijomis, išskubėjo namo.BUKANTĖJE ŽIEMA IŠVARYTA!         

        
Nepabijoję lietaus, vasario 9-ąją į Bukantę švęsti Užgavėnių rinkosi čigonai, raganos su savo velniais, daktarai, nešini „liekarstvomis“, ir visi tie, kurie norėjo išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį.
Pašokę, pažaidę įvairių Užgavėnių žaidimų, prisivaišinę riebių blynų ir šiupinynės, visi stebėjo linksmų šios šventės personažų Lašininio ir Kanapinio dvikovą. Daug pastangų įdėjęs Kanapinis vis dėlto nugalėjo Lašininį, ir žiema galutinai turės pasitraukti.
O kad žiema tikrai pasitrauktų, ant laužo sudeginta Morė.
Šventei baigiantis, persirengėliai gavo atminimo dovanėlių.

Daugiau šventės akimirkų GALERIJOJE

Užgavėnės Bukantėje, Žemaitės memorialiniame muziejuje

Vasario 9 d., antradienį, 11. 30 val. kviečiame visus – didelius ir mažus: šiltai apsirenkite ir padėkite žiemą iš kiemo išvaryti.
Truopne pasiausim Užgavėnių šventėje, kurios metu vaišinsimės riebiais blynais, skanausime šiupinynės su kiaulės uodega, rinksime mondriausė Užgavėnių kaukę, varysime žiemą, linksminsimės!
Kviečiame visus: velnius su savo raganom, ratuotus čigonus, daktarus su liekarstvomis nuo visų ligų bei visus kitus, turinčius gerą ūpą ir nekantriai laukiančius pavasario.
Organizatoriai: Žemaitės memorialinis muziejus, Šateikių kultūros centras, seniūnija, Šateikių bendruomenė.

Žemaitės memorialinio muziejaus inf.

Pasipuoš savo darytomis kaukėmis

Žemaitės memorialinio muziejaus darbuotojos vasario 3 dieną kvietė į išvažiuojamąjį edukacinį užsiėmimą „Darom senovines Užgavėnių kaukes“.
Šateikių kultūros centre susirinkę vietos pagrindinės mokyklos mokiniai, naudodami avies kailius, medžiagų skiautes, mokėsi daryti senovines Užgavėnių kaukes.
Šateikių pagrindinės mokyklos mokytoja V. Genutienė parodė, kaip galima papjė mašė būdu ant stiklainio, naudojant popierių, klijus, pasigaminti nesudėtingas ir puošnias šiuolaikiškas kaukes.
Užsiėmimo metu kalbėta apie Užgavėnių reikšmę, papročius, tradicijas Žemaitijoje.
Vaikai, pasipuošę pačių darytomis kaukėmis, vasario 9-ąją atvyks į Žemaitės memorialinį muziejų Bukantėje – švęsti Užgavėnių, varyti žiemą, pasitikti pavasarį.

Žemaitės memorialinio muziejaus inf.